Bebekler Neden Bal Yememeli?

Jar of honey, bees, sweets

Çocuklar tatlıları sever. Daha küçük ve daha genç üyelerinin kesinlikle tüketmemeleri tavsiye edilen tek bir tatlı var: bal. Dünya Sağlık Örgütü, balın 12 aylıktan küçük bebeklere formüllerine eklenip eklenmemesi, diş çıkarma işleminde kullanılması veya yiyecekleri tatlandırmak için kullanılması konusunda hemfikir olan dünya çapındaki birçok tıbbi gruptan yalnızca biridir. Ama bebekler neden bal yememeli?

Bebeklere bal besleme ile ilgili sorun, insanların içinde ve üzerinde yaşayan ve beslenmenin düzenlenmesine yardımcı olan ve birçok bedensel işlevi etkileyen bakteri ve arkeler gibi mikroorganizmaların gelişmekte olan mikrobiyomlarından kaynaklanmaktadır. Bebekler bir yaşına gelmeden önce bağırsaklarındaki bakteriler, bazı zararlı bakterilerin vücuda bulaşmasını engelleyecek kadar gelişmez. Clostridium botulinum , bebek botulizmi olarak bilinen hastalığa neden olmanın yanı sıra, genellikle çiğ ve işlenmiş balda bulunan potansiyel olarak zehirli bir bakteridir. 1998’de yayınlanan bir araştırmaya göre, bal ürünlerinin% 25’inin bu bakterinin sporlarını içerdiği tespit edildi.

Bebek botulizminin belirtileri korkutucu olabilir. Bunlar arasında kasların zayıflaması, çocuğun gevşek görünmesine ve kollarını veya bacaklarını hareket ettirememesine ve potansiyel solunum yetmezliğine neden olur. Bununla birlikte, hastalığın uzun vadeli etkileri yoktur ve yaşamı tehdit eden semptomlar için tedaviler, ciddi vakalarda hızlı bir şekilde mevcuttur. Çoğu hasta, bir antitoksin aldıktan sonra hızlı bir şekilde iyileşir, ancak enfeksiyondan kaçınmanın en iyi yolu, bir numaralı nedenden kaçınmaktır.

İlginizi Çekebilir!

Alexandria, Egypt - September 12, 2014 - Wedding Bridesmaids Competition, reward for Best Bridesmaids for participation in competitions. Prize for victory

Akademi Ödüllerine Kimler Oy Veriyor?

Gösterişli kırmızı halıların gelişinin, kendini iyi hissettiren montajların ve sunucunun açılış konuşmasının ardından, Oscar töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir